Bitcoin Fear and Greed Index zbliża się do Extreme Greed Reading

Indeks Bitcoin Fear & Greed Index rejestruje się na poziomie 78, najwyższym od ponad roku.
Może to być znak ostrzegawczy, jednak indeks nie posiada żadnych punktów danych z największych wybiegów byka przed 2018 rokiem.
Niepokoje społeczne i masowe globalne bodźce prawdopodobnie nadal będą napędzać inwestorów w poszukiwaniu bezpiecznych aktywów.

Bitcoin BTC Strach przed chciwością
Bitcoin jest na skraju złamania kolejnego rocznego haju około 12.000 dolarów. Czy jednak może utrzymać ten impet? Cóż, jeden z nowych indeksów pokazuje, że handlarze Bitcoinów stają się niezwykle chciwi.

Crypto Fear & Greed Index śledzi sentyment rynku do Bitcoin Billionaire i innych głównych walut kryptograficznych. Emocjonalne skrajności zazwyczaj sygnalizują szczyty i dna rynku, jak straszni ludzie sprzedają do likwidacji lub jak marzący o Lambo kupcy wskakują na pokład po każdej cenie.

Obecnie indeks rejestruje się na 78 z możliwych 100, co jest odczytem „Extreme Greed“. W ciągu zaledwie miesiąca w dużej mierze subiektywna statystyka wyskoczyła z neutralnego odczytu 44, dzięki doniosłym zlotom we wszystkich kryptach top-tier.

Od początku 2018 roku indeks śledzi tylko dane. Jest to szczególnie uciążliwe, ponieważ na głównych trasach parabolicznych, takich jak na przykład rajd 2017 do nieco poniżej 20.000 dolarów, są minimalne punkty danych.

Bitcoin zmniejszył się o połowę, a ogólna zgoda jest taka, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby krypto alfa dodało więcej zer do swojej sumy dolarów. Ostatni raz indeks był tak wysoki, i rzeczywiście najwyższy w historii, był ponad rok temu, kiedy BTC spadło zaledwie o 14 000 dolarów.

Nałożenie wykresu BTC/USD na indeks Fear & Greed Index pokazuje, że tego rodzaju nastroje rynkowe dostarczają cennych informacji na temat irracjonalnych umysłów inwestorów. Ale, jak każdy inny wskaźnik, nie ma tam żadnej srebrnej kuli.

Indeks Kryptońskiego Strachu

BTC/USD nałożony na wskaźnik strachu | Źródło: Wskaźnik strachu i chciwości
Podstawy Bitcoinów w grze
Pomimo zamiłowania kryptońskiej społeczności do spekulacji, prawdopodobnie w grze jest coś więcej niż tylko technika. Niepokoje społeczne i masowe globalne bodźce nadal napędzają inwestorów w kierunku bezpiecznych aktywów, takich jak złoto, srebro i bitcoin.

Znany maksymalista, Max Keiser, wcześnie w poniedziałek nawet spekulował, że stresowany kapitał azjatycki to wszystko, poza wejściem na pokład Bitcoin Expressu.

Wielu graczy z branży pozostaje otwartych na crypto, jak mówi Diogo Monica, prezes i współzałożyciel Anchorage, BeInCrypto:

Wielu inwestorów wykorzystało brak infrastruktury instytucjonalnej jako uzasadnienie dla braku byka na rynku kryptograficznym w 2017 roku. Brak kolejnego byka może być usprawiedliwiony jedynie niewłaściwą strategią inwestycyjną.

Przy tak wielu byczych poglądach, jak tym razem wypadnie indeks? Tylko czas pokaże.